krmení1Krmím ráno a večer. Někteří chovatelé tvrdí, že je to zbytečné. Já si myslím, že to vůbec není na škodu. Udržuje se tím čistota misek, mám přehled jak kteří ptáci přijímají krmení atd.

Papouškům dávám oves loupaný, lesknici, slunečnici bílou a žíhanou a trochu černé, semenec, pohanku, ostropestřec, proso (žluté, červené, zelené a senegal), kardi, kukuřici a fazole – máčené nebo vařené. Vše se může podávat také naklíčené. Naklíčené zrní podáváme hlavně v období hnízdění.

 

 

Máčené a klíčené zrní: Především používám nakličovací směsi Deli nature,dále proso, čočku, slunečnici, fazole (vypěstované na zahrádce). Obilí večer properu a nechám namočené v miskách. Druhý den několikrát propláchnu a večer přendám do nakličovacího sila. Ráno opět propláchnu a zkrmím. Zrní nesmí kysele zapáchat!!!!

krmeni4 krmeni
Rýžovníky a zebřičky krmím několika druhy prosa, lesknicí, mohárem, nigrem. Kanáři a guldy dostávají krmení od firmy Deli nature. Rýžovníci dostávají také neloupanou rýži.

Téměř každý den podávám jablka, hrušky a mrkev.

Během týdne dle možností okurky, banán, papriky,červenou řepu, pomeranč, ledový salát. Během léta si vypěstuji dostatečné množství růžičkové kapusty a několik druhů fazolových lusků, které zamrazím a v zimě tím krmím společně s kukuřicí v klasech.

Nově jsem také zařadila směs: vařená rýže, dýně (povařená cca 3 minuty), strouhaná mrkev, naklíčená směs, lehce posypáno vaječnou míchanicí a strouhankou.

Všichni mají rádi pampelišku, ptačinec, květy jetele, květy afrikánů, jitrocel (květy i listy),obilí a kukuřici v mléčné zralosti, topinambury (lístky a hlízy). Jako lahůdku dávám papouškům lisované kokosové kostičky a piškoty, na které kapu aloe vera.

POZOR NA AVOKÁDO!!!! Je pro ptáky jedovaté.

V každé voliéře nebo kleci je miska s gritem. Samozřejmostí jsou sépiové kosti nebo minerální kostky.

krmeniJe nutné dbát na dobrý výběr krmiv. Nesmí být zaprášené, plesnivé, nebo jinak znečištěné. Používám také už namíchané krmení od firmy PRESTIGE, Deli Nature.Důležité jsou i čerstvé větve. Používám větve těchto stromů: vrba, meruňka, jabloň, broskvoň, černý bez. Větve dáváme do klecí jako bidla a jednou týdně všichni dostanou čerstvé k okusu. NEPOUŽÍVAT větve šeříku a zlatého deště!

 

 

 

 

krmeni6Pravidelně podávám vitamíny např.:vitamix, roboran s pupalkovým olejem, bio-digest, humac. Tyto vitamíny přidávám do míchanice.

Do vody dávám denně acidomid a optimin, na střídačku Necton a Ema Fauna Exotik.

V období před hnízděním a při odchovu dělám vaječnou míchanicí. Namixuji zeleninu jakou mám právě doma (např. mrkev, petržel, celer, červená řepa, jablíčko, hruška, kedlubna, ředkvičky, čínské zelí apod.) Vzhledem k tomu, že naše psy krmím metodou B.A.R.F., tak té zeleniny mixuji fakt mísu 🙂  Přidám něco zeleného (kopřivy, ptačinec, polníček, pampelišku, česací salát), prostě co najdu. Ptákům do směsi přidám nastrouhané vařené vajíčko. 2x až 3x týdně tam přidám uvařenou rýži. Vše promíchám se sypkou míchanicí. Někdy je nutné přidat piškoty.  Viz. Obrázek. V zimním období míchanici podávám 1x až 2x týdně.

Do míchanice přidávám nadrcené skořápky.